Kuchnia, to jeden z ważniejszych pomieszczeń w domu. To zawsze tu spotykali się wszyscy domownicy, by przy cieple dochodzącym z pieca, i przy unoszących się w powietrzu zapachach smacznego jedzenia, wymienić się doświadczeniami minionego dnia. W dwudziestym pierwszym wieku, pomimo upływu czasu, funkcje kuchni za wiele się nie zmieniły. Nadal stanowi ona centrum wymiany kulturowej w rodzinie. To tu spotyka się mama z tatą, kiedy rano, przed wyjściem do pracy popijają ciepłą kawę, tu mama z dziećmi planuje posiłki, to tu przyjmujemy gości i tu często zaczynają się i kończą imprezki. A jakże przyjemnie siedzi się w kuchni, kiedy wiesz, że zaprojektowałaś ją sobie sama i wygląda dokładnie tak jak chcesz… Co do jednego szczegółu. Moim marzeniem jest mała, biała kuchnia z drewnianymi blatami… 

Nawet już się w niej widzę.
Widzę te delikatne, zielone dodatki, w postaci doniczek z ziołami, zawieszonymi w metalowych garnuszkach, tuż nad stołem.
Widzę niewielki stół z grubymi białymi nogami, przy którym nasza cała rodzina będzie mogła jeść weekendowe obiady. W końcu, w odpowiednio zagospodarowanej jadalni będziemy mogli skupić się na celebrowaniu tych wspólnych chwil, skupić się na rozmowach, a nie wlepiać wzrok w telewizor.
Widzę dzieciaki pomagające mi przy pieczeniu ciasta.

Aż chce się działać.

Póki jednak zabierzemy się za remont kuchni w stylu scandi, chcemy dokładnie zaplanować każdy jej kąt. Nie chcemy kupować niczego pod wpływem chwili. Najmniejszy szczegół ma być przemyślany, a unikniemy kupowania niepotrzebnych dodatków. Tu z całą pewnością pomocna będzie nam wszystkim dobrze znana IKEA.

biała kuchnia w stylu scandi biała kuchnia w stylu scandi biała kuchnia w stylu scandi biała kuchnia w stylu scandi biała kuchnia w stylu scandi biała kuchnia w stylu scandi biała kuchnia w stylu scandiWszystkie zdjęcia zostały przeze mnie znalezione na nieśmiertelnym PINTEREST
Więcej znajdziecie na moim profilu.

Jedno wiem na pewno! Drewniane blaty to mój priorytet. Nie poprzestanę, póki nie znajdę tych jedynych i idealnych.

Jak Wam się podobają inspiracje? Myślicie, że potrafilibyście gotować w takiej kolorystyce?
A może ktoś z Was już ma tak urządzoną kuchnię i ma jakieś rady? Wszystkie z chęcią przeczytam i przeanalizuję.

  • Marzy mi się taka kuchnia, ze starym kredensem.

  • Cudne. O takiej kuchni marzę i taką mąż mi z głowy wybija ciągłym: „a kto to będzie sprzątał?” ;)

  • Czekamy na realizację ;)

  • O jaaa marzenie!

    • Ja wiem, że obie kiedyś taką będziemy mieć ;)