Albert Albertson, który w Szwecji nazywa się Alfons Aberg, w Niemczech – Willi Wiberg, a w Finlandii – Mikko Mallikas, to zwyczajny chłopiec, w którym dzieci rozpoznają swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach. 

Książki o Albercie, tłumaczone na trzydzieści języków, rozeszły się dotąd w przeszło ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane.

Muszę przyznać szczerze, że pomimo wcześniej czytanych przeze mnie dobrych opinii o serii książek o Albercie, jakoś nie miałam odwagi kupić tych książek dla chłopaków. Coś mi mówiło, że są jeszcze za mali.
Jakże się myliłam!
Kiedy przyszły do nas dwie NAJNOWSZE książki, Bobi prawie natychmiast rozkazał sobie przeczytać obie części, kiedy będzie leżał wieczorem w łóżku.

Fajnie się złożyło, że następnego dnia, mój syn miał po raz pierwszy zacząć przedszkole. Bardzo podobnie do Alberta, który w jednej z części przeżywa stres, związany z pierwszym dniem w szkole. Mógł się więc jeszcze bardziej wczuć w emocje, jakie przeżywał główny bohater. Rozumiał go.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

Jak myślicie, kto bał się bardziej niż Albert?

 

Ulubioną częścią Bobika okazała się jednak KTO STRASZY, ALBERCIE? Historyjki o duchach i walce z nimi cieszą się u nas dużym zainteresowaniem. Bobi, podobnie jak Albert, nie boi się duchów, ale czasem o tym zapomina.

Całe szczęście, Albert – a w zasadzie jego tata – zna wspaniały wierszyk, który odpędza zmory i strachy:

Zgiń przepadnij, wstrętny duchu,
bo cię przecież nie ma!

Czy działa? Musicie przekonać się czytając nową przygodę Alberta Albertsona.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

Nie mogę nie wystawić książeczką POZYTYWNEJ recenzji. Są krótkie. Pisane prostym językiem. Nasze dzieci na pewno nie znudzą się, nim przejdziemy do zakończenia.
Do tego proste ilustracje. Wszystko, co pomoże dziecku jeszcze bardziej wczuć się w emocje, jakie przeżywa Albert.

 

Książki o Albercie kupicie w Wydawnictwie Zakamarki – TU.

 

/ wpis powstał przy współpracy z Wydawnictwem Zakamarki.

  • Ava

    Zachęciłaś mnie! Kupuje Szkodnikom. Akurat Starsza zaczyna przygodę ze szkołą więc podejrzewam, że książeczki jej się spodobają :) Na czasie są…

  • Seria z pewnością ma swoich zwolenników. Ja jeszcze wśród nich nie jestem, ale może kiedyś to się zmieni :)
    M.