Ostatnimi czasy temat IDEALNEGO BIURKA wraca do mnie jak bumerang. A to w temacie o idealnym biurku i miejscu do nauki dla dziecka, a to teraz w wersji dla dorosłych. Szczerze mówiąc, nigdy nie myślałam o tym, że kiedyś będzie mi potrzebne miejsce do pracy w domu. Takie z prawdziwego zdarzenia, z pięknymi dodatkami, dostosowane do mnie. Za młodu zawsze unikałam siedzenia przy biurku, bo gdzie, jak gdzie, ale zdecydowanie wygodniej uczyło mi się na kanapie. Podobnie było z pisaniem. Kiedy jednak przyszedł czas, kiedy to pisanie bloga stało się czymś więcej niż zabijaniem wolnego czasu, a tworzenie grafiki stało się pracą zarobkową, kanapa zaczyna mi nie wystarczać. Zaczęłam więc poszukiwania inspiracji na idealne miejsce do pracy. 

Moim najważniejszym warunkiem dobrego biurka jest jego rozmiar! Nie zadowolę się byle czym! Laptop, kalendarz, długopisy, lampka biurkowa i tona podręcznych karteczek z projektami nadruków na koszulki muszą mieć bardzo dużo miejsca. To prawie ta sama zasada, co z kobiecą torebką.

Kolor? Biały, oczywiście! Biel jest czysta. I takie złudzenie optyczne ma sprawiać moje miejsce do pracy. Żeby jednak nie przesadzić z tą szpitalną bielą rozglądam się za takimi, które mają drewniane wykończenia.

Warunek numer dwa – szuflady! Zawsze dobrze jest mieć miejsce, gdzie wrzuci się choćby papierki po cukierkach. Albo całą ich paczkę!

Krzesło – tu nie tak łatwo mnie zadowolić. Podobają mi się te, które pokazuje Pinterest, jednak co do twardości jestem mocno wybredna, dlatego znalezienie odpowiedniego krzesła będzie nie lada wyzwaniem.

A oto kilka inspiracji, które znalazłam w sieci i które wykorzystam na pewno, organizując kącik dla siebie:
biurko do pracy 2 3 4 5 7 8 9źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.

Ja poczułam niezły przypływ kreatywnych myśli. Czuję, że wkrótce pisać będę do Was zza pięknego białego biurka!

A jak Wy zapatrujecie się na domowe biuro? Jesteście zdania, że warto wygenerować trochę miejsca na tego typu użytek, czy raczej parujecie z komputerem na kolanach? A może macie jeszcze inne miejsca, gdzie pisze się Wam o wiele lepiej niż przy biurku? Podzielcie się spostrzeżeniami.

 • Świetne inspiracje ja jednak wolę moją kanapę ale mój starszy upatrzył sobie dzięki Tobie biurko

 • Piękne biureczka ale dla mojego dziecka to raczej takie z dużą ilością pudrowego różu :)

  • Dlatego właśnie w tym wpisie pokazałam tylko te, które interesują MNIE!
   Dziecięce inspiracje są kilka wpisów wcześniej ;)

 • Mogę się podłączyć do „ogłoszenia” ? :)

 • My w domu mamy biurko, w Toruniu nie, ale na dłuższą metę wolimy przy biurku pracować. Aranżacja z trzeciego zdjęcia bardzo nam się podoba.

 • Piękne biurka, ale nie koniecznie funkcjonalne, a poza tym te wszystkie krzesła tylko ładnie wyglądają, ale za nic nie nadają się do pracy. znam się trochę na tym bo z wykształcenia jestem fizjoterapeutą i każde z nich może spowodować spore problemy z kręgosłupem.

 • Wspaniała inspiracja, dzięki!