Przez kilka dni bardzo dużo myślałam nad tym, co wydarzyło się w poprzednim roku. Dokładnie przemyślałam co takiego chciałabym zatrzymać w pamięci na dłużej, a czego najchętniej bym się z niej pozbyła. Początek roku to idealny czas na postanowienia, podsumowania, dlatego postanowiłam stworzyć wpis, z siedmioma rzeczami, które każdy z nas – nie tylko ja – powinien zostawić za sobą.

Strach – Zbyt duży strach powstrzymuje nas przed zrobieniem tego, o czym marzymy. Jeśli pokonamy swój strach, związany z podejmowaniem ryzyka i spróbujemy czegoś zupełnie nowego, zwyczajnie poczujemy się szczęśliwsi i spełnieni.

Wymówki – Wymówki są sposobem na uniknięcie podjęcia ryzyka. To one są powodem, przez który marnujemy nasze życiowe szanse. Życie jest krótkie! To od nas zależy co z nim zrobimy i jak je przeżyjemy. W nowym roku porzućmy wszelkie wymówki i zacznijmy realizować wyznaczone cele!

Graty – Często wydaje nam się, że posiadanie wielu rzeczy nas uszczęśliwia. Po kilku rachunkach sumienia doszłam do wniosku, że to właśnie te niepotrzebne nikomu graty zaśmiecają nie tylko nasze domy, ale i życie. Otwórzmy szafy, szuflady. Zróbmy porządek w swoim domu. Pozbądźmy się niepotrzebnych ubrań, przedmiotów. Jest wiele organizacji charytatywnych, które przyjmą nasze dary. Zobaczycie o ile lżejsi będziecie w nowym roku.

Brak szacunku do siebie samego – Czasami wszyscy mamy siebie dość, czujemy się źle sami ze sobą. To normalne. Stańmy przed lustrem, spójrzmy sobie w oczy. Patrzmy tak przez minutę. Dwie. Trzy. Nawet godzinę jeśli będzie trzeba. Zacznijmy akceptować siebie. Swoje wady, zalety. Pokochajmy siebie takimi, jakimi jesteśmy.

Toksyczne znajomości – Zasługujemy na związek, który nas zmieni, popchnie dalej, ku działaniu. W którym będziemy czuli się bezpiecznie, w którym znajdziemy wsparcie dla każdego naszego kroku na przód. Takie toksyczne związki nie muszą ograniczać się tylko i wyłącznie do związków partnerskich. Wiążemy się z ludźmi na różnych płaszczyznach naszego życia. Przyjaźń. Rodzina. Najważniejsze, to otaczać się ludźmi z pozytywnym podejściem do życia.

Odkładanie spraw na później – Z pewnością większość ma już gotowe swoje listy postanowień noworocznych. Jednak niewiele osób wie, że trzeba te plany zamienić w czyny. Zacząć je realizować. Jeśli tego nie zrobimy, za dwanaście miesięcy będziemy dokładnie w tym samym miejscu. Z listą o kilkanaście pozycji dłuższą.

Złe nawyki – Cokolwiek rozumieć można pod tym hasłem – złą dietę, uzależnienie; jesteśmy wręcz sobie winni zmiany – czas zacząć żyć pełną piersią. Wystarczy spisać swoje złe nawyki, i codziennie starać się z nimi walczyć. Warto jednak zapamiętać, że porażka jest częścią nauki. Pomimo jednego czy dwóch potknięć, warto nadal próbować dalej.

A jakie Wy macie postanowienia na Nowy Rok?

/ zdjęcia: 1 & 2

  • punkt 1 i 2 najbardziej mi się podobają :) Pamiętaj że jesteś średnią 5 najbliższych Ci osób. Rozejrzyj się dookoła i zobacz kto to jest – jakie ma wady i jakie zalety i jak to wpływa na Ciebie. Wykoś kogo trzeba :)

  • Zgadzam się w 100% z każdym punktem – w tym roku mocniej muszę jeszcze popracować nad strachem, gratami i toksycznymi ludźmi dookoła mnie.
    Powodzenia w Nowym Roku :)

  • Bardziej wierzyć w siebie – to jest mega wyzwanie!

  • Każdy punkt z tej listy trafiony w 100 % Powodzenia Ci życzę i będę dopingować Cię.Ja też musze odgracić mieszkanie i skończyć z wymówkami ;)

  • Więc pozostaje Ci życzyć POWODZENIA!

  • Zatem do dzieła, HAPPY NEW YEAR !!!