Dla tych, którzy lubią podróże i wypady w plener, pora roku tak naprawdę nie ma znaczenia. Wszędzie jest dobrze, byle razem. I tak, jak my dorośli potrafimy dostosować się do każdych panujących warunków, tak dziecko – niekoniecznie. Dla nas wszelkie otarcia i skaleczenia to drobnostka, dla dziecka natomiast – praktycznie koniec świata! Nie zawsze całus i kolorowy plasterek wystarczą, aby ból ustąpił. Jak zatem zapewnić sobie wypad na łono natury bez przykrych dolegliwości? Trzeba się odpowiednio przygotować i zabezpieczyć. 

Skaleczenia skóry wśród dzieci to najczęściej spotykane urazy jakich doznają, gdy wolny czas spędzają poza domem. Jak dobrze wie każda matka, maluchowi nie potrzeba wiele, by podrażnić delikatną skórkę. Wyjście na plac zabaw – przynajmniej w naszej rodzinie – często wiąże się z wieloma opatrunkami po powrocie z niego. Chłopaki są na tyle żywiołowe i wszędobylskie, że o spokojnej zabawie w piaskownicy nie ma mowy. My się już do tego zdążyliśmy przyzwyczaić, jednak nie ukrywam, że ciężko nam się później patrzy na pokryte blinami i strupkami kolana czy łokcie. Chcąc się przed tym zabezpieczyć wciąż szukamy nowych i coraz bardziej skutecznych metod.

JAK PORADZIĆ SOBIE Z OTARCIAMI I LEJĄCĄ SIĘ KRWIĄ?

  1. Przede wszystkim – NIE WPADAJ W PANIKĘ!
    Najgorsze co możemy zrobić, to pokazanie maluchowi, że dzieje się coś złego. Z doświadczenia wiem, że nasz stres przechodzi na dziecko, a co za tym idzie – niekończący się płacz (o natężeniu miliona amperów!) gwarantowane.
  2. Postaraj się zachować zimną krew. Uśmiechaj się, mów spokojnie. Żartuj nawet, jeśli widzisz, że to pomaga.

Zwykłe otarcia są powierzchowne, ale rozległe mogą piec i boleć. Dlatego, wybierając się na plac zabaw czy weekendowy wyjazd za miasto powinnaś mieć przy sobie zawsze podręczną apteczkę. Nie wiem jak u Was, ale w naszym domu, plastry są podstawą! Kiedy chłopaki się skaleczą, od razu wołają o plaster! Wychodząc gdzieś, staramy się ich mieć zawsze na zapas. Ostatnio jednak odkryliśmy coś, co znacznie pomaga nam w walce z wszelkimi zadrapaniami.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów bez recepty, które pomagają dezynfekować i zabezpieczać rany , ale który z nich wybrać? Najlepiej sprawdzą się opatrunki w żelu. Jednym z nich jest UniGel Kids, który do 50% przyśpiesza gojenie otarć skóry, skaleczeń i ran. Nie zawiera antybiotyków, materiałów pochodzenia biologicznego i jest hipoalergiczny. Zmniejsza bolesność i powoduje, że rana pozostaje elastyczna nie tworzą się na niej strupy. Minimalizuje ryzyko powstania blizny. Ma właściwości mikrobójcze przez co zapobiega infekcjom. A co najważniejsze – bardzo łatwo i bezboleśnie się go aplikuje.

KIEDY STOSOWAĆ UniGel?

  • przy opatrywaniu ran
  •  oparzenia I – II stopnia
  • otarcia
  • rany szarpane

Dlaczego do opatrywania ran warto zastosować UniGel KIDS?

– w wyniku odpowiednich procesów chemicznych wiąże wolne rodniki tlenowe, powstające podczas stanów zapalnych,
– zapewnia optymalne wartości pH w ranie, wspomagając w ten sposób proces gojenia,
– mając unikalną strukturę żelu, nie dopuszcza do wnikania cząsteczek żelu do tkanek rany, zapobiegając podrażnieniom (nie przysycha do rany),
– zapewnia odpowiednią wilgotność środowiska rany,
– zapobiega wysuszaniu rany i powstawaniu strupów,
– wykazuje zdolność absorbowania wysięku, oczyszczając zanieczyszczone rany,
– zmniejsza bolesność ran,
– wspomaga proces zabliźniania się rany,
– po odpowiednio wczesnym zastosowaniu, zapobiega tworzeniu się blizny lub wpływa korzystnie na jej wygląd.maść na rany i otarciamaść na rany i otarciamaść na rany i otarcia maść na rany i otarcia maść na rany i otarcia maść na rany i otarcia maść na rany i otarcia maść na rany i otarciaDSC_0727

Od kiedy w naszym domu pojawił się UniGel Kids, nie straszne nam zadrapania. Chłopaki dobrze wiedzą, że po posmarowaniu rany, wszystko znacznie szybciej będzie się goić i sami przynoszą tubkę, co jest dla nas wystarczającym znakiem, że trafiliśmy w dziesiątkę jeśli chodzi o pierwszą pomoc. Z ręką na sercu możemy go Wam polecić.

Jeśli chcecie więcej poczytać na temat tego żelu i poznać inne produkty z tej serii, odsyłam Was na stronę producenta, gdzie na pewno znajdziecie przydatne informacje.