Czy można wyobrazić sobie lepszy sposób na spędzenie wolnego czasu niż czytanie? Nie mogę się już doczekać, kiedy będzie mi dane w nowym mieszkaniu wystawić wszystkie moje książki do pięknej biblioteczki w salonie. Po cichu widzę siebie w wielkim małżeńskim łóżku, czytającą wieczorem, kiedy M. usypia za ścianą chłopców. Natchniona marzeniami, stworzyłam coś, czego jeszcze nie było na blogu – zakładki do książek.

Po raz pierwszy zdecydowałam się na projektowanie czegoś nowego. Zrobienie planu lekcji, czy plakatu w formacie A4 to nie jest najmniejszy problem. Ale zakładki do książki? Jednak kto nie ryzykuje, ten nie ma, dlatego za namową koleżanki, by wciąż się rozwijać, otworzyłam Photoshop i tak oto powstały dzisiejsze projekty. Nie wiem jak Wy, ale ja osobiście bardzo lubię zakładki do książek. Już na etapie kupowania nowej książki myślę czym będę zaznaczać przeczytane rozdziały. W przeszłości zadowalałam się kawałkiem kartki, starym zużytym biletem, czy pocztówką, a ostatnio nawet żółtą karteczką samoprzylepną. Ale teraz mam ochotę celebrować momenty czytania, dlatego myślę, że taka własnoręcznie zrobiona zakładka świetnie mi się sprawdzi.

Jak łatwo zauważyć, przygotowane dziś zakładki nawiązują trochę do planów lekcji, które możecie pobrać z tego wpisu.

Jest to zabieg celowy, żebyście mogli sobie stworzyć świetny zestaw do szkoły, czy na uczelnię.
Jestem ciekawa, który zestaw spodoba się Wam najbardziej :)

pobierz

pobierz

pobierz

Wskazówki dotyczące wydruku

 • Ustaw jakość wydruku na najwyższą, a kolory będą wtedy bardziej nasycone.
 • Użyj grubszego papieru – świetnie sprawdzi się tu choćby blok techniczny.
 • Jeżeli zależy Ci na doskonałej jakości, wydrukuj plik w drukarni cyfrowej. Koszt wydruku kartki A4 w kolorze to około czterech zł. Poproś o wydruk na papierze 300-350g.
 • Jeżeli chcesz mieć pewność, że z Twoją zakładką nic się nie stanie, poproś o jej laminowanie.

Powiązane linki:

 1. Książki, które warto przeczytać
 2. Książki dla kobiet, które musisz przeczytać
 3. Plan lekcji do druku
 • Veronica Lucy

  Piękne są :)
  Zapraszam do mnie, może wspólna obserwacja? :)

  veronicalucy.blogspot.com