Bez pożywienia człowiek może przeżyć nawet kilka tygodni, bez wody niestety wcale. Od kiedy tylko pamiętam wpajano mi, że woda gazowana nie jest dobra. Że jest niezdrowa i przynieść może więcej niekorzyści niż pożytku. Jako nastolatka, która bardzo dbała o linię mocno w to uwierzyłam. Przestałam pić wszystko, co gazowane, tylko butelkowa czysta woda. Dziś jednak wiem, że niepotrzebnie tak bardzo odseparowałam się od bąbelkowych napoi – one też są zdrowe!

ZDROWA WODA GAZOWANA?

Jako osoba dbająca o linię i czytająca uważnie składy wszystkich kupowanych produktów, powinnam stawać murem za czystą wodą. Jednak tylko krowa nie zmienia zdania! Aby rzetelnie przygotować się do napisania tego wpisu, postanowiłam zgłębić swoją wiedzę na temat WODY GAZOWANEJ.

Oto czego się o niej dowiedziałam:

 • świetnie gasi pragnienie
 • zapobiega biegunce
 • pobudza apetyt
 • poprawia trawienie
 • poprawia nastrój
 • działa moczopędnie

Wszystkie te punkty jednak jeszcze niewystarczająco do mnie przemawiały. Każda próbowana przeze mnie kupna woda mi nie smakowała. Była dla mnie za mocno gazowana. Czułam się po jej wypiciu niekomfortowo. Znów pożegnałam się z wodą gazowaną na jakiś czas.

I wtedy, kiedy już definitywnie powiedziałam NIE LUBIĘ WODY GAZOWANEJ, otrzymałam ofertę przetestowania sprzętu marki SodaStream.

zdrowa woda gazowana zdrowa woda gazowana zdrowa woda gazowana

SodaStream to estetyczny, niewielki i prosty w obsłudze ekspres do napojów gazowanych, pozwalający na szybkie przygotowanie pełnego bąbelków napoju o dowolnym smaku. Każdy ekspres SodaStream wyposażony jest w specjalnie zaprojektowaną, bezpieczną butelkę karbonizującą, która może być użytkowana przez trzy lata. Za jej sprawą, oszczędzamy do dwóch tysięcy plastikowych butelek i aluminiowych puszek rocznie. Użytkowanie ekspresu do napojów gazowanych daje realne korzyści, przekładające się zarówno na ochronę środowiska, jak i zaplanowanie dużych oszczędności. SodaStream wyposażony jest również w wymienny nabój z lekkiego aluminium, zawierający CO2. Jest to serce urządzenia, dzięki któremu powstają bąbelki. Przygotowaną wodę sodową można także zamienić w napój o dowolnym smaku, dodając wybrany syrop smakowy Soda Mix.

JAK DZIAŁA SODASTREAM?

 1. Napełnij butelkę SodaStream wodą do wyznaczonej linii.
 2. Podepnij ją do urządzenia.
 3. Naciśnij przycisk i napełnij wodę bąbelkami do pożądanego poziomu.

GOTOWE! Wystarczą trzy kroki!

zdrowa woda gazowanazdrowa woda gazowana zdrowa woda gazowana zdrowa woda gazowana

SMAKOWA WODA GAZOWANA?

Dzięki SodaStream to możliwe! Już nie musisz sobie odmawiać ukochanej lemoniady! Są na to aż dwa sposoby! Możesz użyć syropów smakowych lub zwyczajnie dodać owoce. Smak zależy tylko od Ciebie! Ja najbardziej lubię wodę z cytryną. Ponoć pita na czczo z samego rana poprawia trawienie, co daje lepsze efekty przy walce o zgrabną sylwetkę.

Jakie owoce użyć?

 • maliny
 • limonkę
 • cytrynę
 • pomarańcze
 • grapefruity
 • borówki
 • truskawki

Popuść wodzę fantazji!

Od kiedy w naszym domu pojawiła się SodaStream przygotowywanie napoi do posiłków stało się świetną zabawą. Nawet dzieciaki zaangażowały się w przygotowywania. Urządzenie jest na tyle łatwe w obsłudze, że mój sześciolatek nie ma z tym najmniejszego problemu.

Zdecydowanie zasługuje na miano: DO POLECENIA!

A Wy jaką wodę pijecie? Gazowaną czy bez gazu?